FITNESS KALKULAČKY | SACHARIDOVÁ KALKULAČKA

Spočítejte si denní příjem sacharidů

Sacharidy dodávají tělu energii pro svalovou práci, zabudovávání bílkovin do svalů a jeho provoz. Při sestavování jídelníčku je třeba znát jakých cílů chceme dosáhnout (objem, redukce) a od toho si spočítáme přiblížné množství sacharidů, které je třeba za den přijmout.

Sacharidy získáme konzumací potravin bohatých na sacharidy (rýže, těstoviny, ovesné vločky či Ovesná kaše, pudding s piškoty) a užíváním sacharidového přípravku (Gaineru). Obecně lze díky gaineru získat maximálně 120g komplexních sacharidů za den, zbytek získáme z pevné stravy. Nelze započítávat jednoduché cury (sladkosti, glukóza) v objemové fázi. Při redukci je dobré je vypustit úplně. Dá se říci, že pokud sacharidů přijmu málo, nepřiberu, pokud jich beru zase moc a mám pomalý metabolismus půjdu do tuků.

K tomu aby, jste věděli z jakého přibližného čísla máte při své tělesné váze vycházet Vám poslouží tato praktická sacharidová kalkulačka.

V redukční fázi, lze jít inviduálně i na nižší hranici příjmu sacharidů. Kalkulačka zde je nastavena jen na mírnou nadváhu.

Výpočet denního příjmu sacharidů

Zadej váhu: kg
Zadej zátěž: střední objemová fáze (přibírám snadno)
vysoká objemová fáze (mám problém přibrat)
redukční fáze (chci z hubnout)
2017 © JÁGR - SPORT ® – Všechna práva vyhrazena