MASS GAINER - 1 Kg
ÚVOD  |  GAINERY  |  MASS GAINER - 1 Kg

MASS GAINER - 1 Kg

Používá se jako doplňkový zdroj sacharidů.

Výrobce:  JÁGR - Sport
Rubrika:  Gainery | Sacharidy 16% - 30% bílkovin

skladem

   příchuť
280 Kč
-32%
190 Kč
Množství:
1,000 g

První po tréninkové jídlo musí obsahovat vyšší podíl sacharidů, aby nedošlo ke ztrátě svalových bílkovin, proto je vhodné ihned po tréninku přijmout sacharidový nápoj pro rychlé doplnění energie. Hlavní složkou gaineru je Maltodextrin. Ten se skládá se z 5ti molekul glukosy. Sportovci ho používají jako energetický doplněk. Dodává potřebnou energii po delší dobu než samotné jednoduché cukry.

Nedostatek sacharidů v organismu poznáte tak, že se po tréninku cítíte unavení, malátní. Ztracenou energii pro další činnost po tréninku je třeba doplnit po objemovém i redukčním tréninku. Rozdíl je pouze v přijaté dávce. Ti kterým jde o objem a jsou hubenější mohou užívat dávky v rozmezí 30 – 60g. Při redukci postačí 20g. Vyšší a častější dávky mohou užívat sportovci s problémem nabrat svalovou hmotu. Lidé s tendencí nabírat tuk by gainerem měli pouze doplnit ztracenou energii po tréninku.

Způsob přípravy, dávkování

Používá se jako doplňkový zdroj sacharidů rozdělený do menších podílů. 30g prášku rozmíchejte v 0,3l vody nejlépe v šejkru jeho zatřepáním nebo v mixéru. Užití sacharidového nápoje je vhodné ihned po tréninku, jako první zdroj energie. Dále jej lze přijímat mezi jídly pro doplnění potřebného denního příjmu sacharidů.

Vhodný denní příjem sacharidů v objemové fázi činí 5 - 7g na 1kg tělesné váhy. Toho lze docílit zvýšenou konzumací potravin bohatých na sacharidy (rýže, těstoviny, ovesné vločky či kaše, pudding s piškoty) a užíváním sacharidového přípravku (gaineru).

Nutriční hodnoty ve 100 g
Složka Množství
Kalorie 358 kcal
Bílkoviny 15 g
Sacharidy 72 g
Tuky 1 g
Nutriční hodnoty ve 30 g
Složka Množství
Kalorie 107 kcal
Bílkoviny 4,5 g
Sacharidy 21,6 g
Tuky 0,3 g

 

2017 © JÁGR - SPORT ® – Všechna práva vyhrazena