ISO DRINK - 1 Kg
ÚVOD  |  IONTOVÝ NÁPOJ  |  ISO DRINK - 1 Kg

ISO DRINK - 1 Kg

Iontový ochranný nápoj určený k doplnění ztracených minerálů a vitamínů.

Výrobce:  Jágr - Sport
Rubrika:  Iontový nápoj |

Omlouváme se.
Zboží je momentálně vyprodané, na jeho naskladnění usilovně pracujeme.

Iontový nápoj s 83% obsahem sacharidů, minerálních látek (sodík, draslík, vápník, křemík, hořčík, zinek) a vitamínů (C, B1, B2, B3, B6, B7, B9, B12, E).

Účinky iontového nápoje

Tento ochranný iontový nápoj obsahuje vysoký obsah sodíku a hořčíku, tak aby vám pomohl při fyzické zátěži ve svalech neutralizovat kyselinu mléčnou, její vyšší koncentrace ve svalové tkání omezuje schopnost opakovat efektivně svalový stah což může vést až ke vzniku křečí.

Sodík je ve svalové tkáni potřebný při opakovaném svalovém stahu pro sodíko-draslíkovou pumpu. Ta do svalových buněk přesouvá sodík výměnou za ionty draslíku a tím se pumpuje do svalových buněk i voda (bez iontů sodíku toto nelze). Při větší ztrátě sodíku jím začne organismus šetřit a tím se do svalů pumpuje i méně vody. To má za následek zhoršení fyzického výkonu a postupné vyčerpání.

  • Brání svalovým křečím.
  • Doplňuje důležité minerály.
  • Předchází dehydrataci.
  • Zlepšuje výkon sportovce.

Běžné iontové nápoje obsahují kolem 0,5 g sodíku v 1 litru nápoje což není dostatečné. Přípravek Isotonic Drink obsahuje v 1 litru připraveného nápoje 2 g sodíku. Běžné iontové nápoje nejsou tedy schopné plně pokrývat skutečnou potřebu sodíku v organismu.

Cvičenci se často domnívají, že iontové nápoje jsou určeny především pro cyklisty a vytrvalostní sporty. Iontové isotonické nápoje je vhodné používat především v silových sportech, kde je kladen důraz na okamžitý silový výkon.

Druhy iontových nápojů

Isotonický nápoj má vyšší obsah minerálů a sacharidů a je určen pro náročnější sportovní aktivity (fitness). Hypotonické nápoje mají obsah minerálů ještě vyšší a obsahují méně sacharidů a jsou určeny pro vytrvalostní sporty trvající nad 60 minut.

Způsob přípravy

Tento nápoj je možné přijímat již před zátěží (aby se tělo předzásobilo), během tréninku - zátěže a po skončení zátěže.

Prášek se rozmíchá ve studené vodě nejlépe v šejkru jako přibližně 10% nápoj, např. 3 zarovnané polévkové lžíce do 0,30 l vody. Nápoj lze popíjet během fyzické aktivity nebo hned po jejím skončení. Nejvyšší denní dávka při zvýšené tělesné námaze činí 200 g prášku.

Užívání Iontového nápoje

Iontový nápoj je vhodné popíjet během zvýšené fyzické aktivity, tedy v jejím průběhu. Ideálně tak od její poloviny, záleží na stupni pocení se. Před tréninkem 15-30 minut je možné užít sacharidový nápoj, v případě, že jste delší dobu nepřijmu-li pevnou stravu, 2 - 3 hodiny. Sacharidový nápoj je nutné užít ihned po tréninku k doplnění potřebné energie. Nejdříve jak 1 h po skončení tréninku – fyzické aktivity je možné přijmout proteinový nápoj. Obecně platí, že proteinový a sacharidový nápoj, lze přijímat mezi jídly pro doplnění potřebného denního příjmu těchto živin.

Nutriční hodnoty ve 100 g
Složka Množství
Kalorie 349 kcal
Bílkoviny 1 g
Sacharidy 83 g
Tuky 0 g
Sodík 2 g
Draslík 300 mg
Vápník 100 mg
Křemík 46 mg
Hořčík 30 mg
Zinek 4,5 mg
Vitamín C 60 mg
Vitamín E 3 mg
Vitamín B12 20 μg
Biotin (B7) 40 μg
Riboflavin (B2) 0,4 mg
Thiamin (B1) 0,4 mg
K. listová (B9) 60 μg
Nikotinamid (B3) 60 μg
Pyridoxin (B6) 0,6 mg

 

2017 © JÁGR - SPORT ® – Všechna práva vyhrazena