MCT OLEJ - 500 ml
ÚVOD  |  SPALOVAČE  |  MCT OLEJ - 500 ml

MCT OLEJ - 500 ml

Zlepšuje využití bílkovin ve svalech a slouží jako rychlý zdroj energie.

Výrobce:  JÁGR - Sport
Rubrika:  Spalovače |

skladem

530 Kč
-26%
390 Kč
Množství:
500 ml

MCT olej se uplatní jak při požadavku nabrání svalové hmoty tak i při hubnutí či rýsování. Jak to MCT olej dovede? Hned si to vysvětlíme.

MCT Olej, hubnutí

Při sníženém příjmu sacharidů (dietě) dokáže MCT olej tuto chybějící energii nahradit. Tělo jej umí použít jako okamžitý zdroj energie, nemusíte se tedy bát, že při jeho užívání se část takto přijaté energie přemění v podkožní tuk, jak tomu bývá u klasických tuků v pevné stravě. MCT olej se tedy hodí při nízkoenergetické dietě.

MCT Olej, nabírání svalové hmoty

V případě, že máte zvýšený příjem sacharidů a proteinů (suplementy a pevná strava) při požadavku na nabírání svalové hmoty bude mít MCT olej pozitivní vliv na nárůst svalové hmoty. Toho by měli především využít těžko nabírající jedinci. Ektomorf díky pravidelnému užívání MCT oleje navýší celkový denní příjem energie a tím zvýší svoje šance na rychlejší přibírání na váze. Další výhodou je, že MCT olej zlepšuje využití bílkovin pro stavební účely svalové hmoty a omezuje jejich přeměnu na energii. To prakticky znamená, že přijaté bílkoviny, které se dostanou do těla MCT olej chrání před samotnou částečnou přeměnou bílkovin v energii při svalové práci.

  • Slouží jako okamžitý zdroj energie.
  • Podpora nabírání svalové hmoty.
  • Uplatní se i při nízkoenergetických dietách.
  • Je oblíben u vytrvalostních sportovců.
  • Oddaluje svalovou únavu.

Endomorf má naopak při zvýšeném příjmu sacharidů, problémy s jejich přeměnou na podkožní tuk, což obvykle řeší jejich sníženým příjmem, pokud to ale přežene, zastaví tím i zabudovávání bílkovin do svalů, což není žádoucí. Najít správnou rovnováhu v příjmu živin není pro tento tělesný typ snadné. MCT Olej je zde vítaným pomocníkem, který pomůže nastavit správnou rovnováhu v jeho metabolismu. MCT Olej se používá také jako podpůrný doplněk stravy i ve vytrvalostních sportech, např. jej často užívají vytrvalostní běžci jako zdroj energie.

Charakteristika MCT oleje

MCT (Medium Chain Triacylglycerols) - jsou tuky složené z glycerolu a 3 mastných kyselin se střední délkou uhlíkového řetězce. Na rozdíl od klasických tuků se v těle snáze vstřebávají, jsou v játrech přeměněny na okamžitý zdroj energie a nejsou tak ukládány do podkoží.

Jelikož MCT olej je olejem, tak je zde i další praktické využití. Někteří sportovci trpí zácpou pro nevhodnou stravu bez vlákniny či pro příliš masitou stravu. Jelikož MCT olej prochází celým trávicím ústrojím - tenké i tlusté střevo dokáže tak výborně pročistit!

MCT olej v gaineru

Gainer slouží jako doplňkový zdroj sacharidů při požadavku na nabrání svalové hmoty. Sportovní suplement Gainer MCT PLUS - 3 Kg je obohacen o MCT olej čímž se z něho stává oproti klasickému gaineru vysoce energetický zdroj, který je vhodný pro těžko nabírající jedince.

Dávkování MCT oleje

Užívejte 1 - 3x denně po jídle nebo nalačno 1 lžíci jako doplněk stravy. Průměrná denní dávka se pohybuje kolem 20 ml, nepřekračujte 30 ml. Dávku zvyšujte postupně, aby si tělo na MCT olej zvyklo, vyšší dávka z počátku může působit projímavě.

Tipy pro lepší chuť MCT oleje

  • Rozmíchání v džusu, doporučujeme!
  • Rozmíchání v ovocné nebo zeleninové šťávě.
  • Smíchání s jogurtem.

Tento produkt lze také zakoupit v této variantě:
Gainer MCT PLUS - 3 Kg

Nutriční hodnoty ve 100 ml
Složka Množství
Kalorie 830 kcal
Tuky - MCT 100 ml

 

2017 © JÁGR - SPORT ® – Všechna práva vyhrazena