BCAA - 300 kapslí
ÚVOD  |  AMINOKYSELINY  |  BCAA - 300 kapslí

BCAA - 300 kapslí

BCAA je směs nejdůležitějších, základních aminokyselin Valin, Leucin a Isoleucin.

Výrobce:  JÁGR - Sport
Rubrika:  Aminokyseliny | BCAA

Omlouváme se.
Zboží je momentálně vyprodané, na jeho naskladnění usilovně pracujeme.

BCAA jsou nejčastěji užívané aminokyseliny na ochranu svalové hmoty při tréninku. Spotřeba BCAA během tréninku stoupá až 5ti násobně. Pravidelným užíváním tohoto produktu předejdete po tréninku únavě organizmu a brzděné regeneraci, která může vést až k zastavení svalového růstu a následné stagnaci.

BCAA a nabírání svalové hmoty

Bílkoviny jsou složeny z esenciálních a neesenciálních aminokyselin. Esenciální aminokyseliny kam patří BCAA (ta obsahují L-Valin, L-Leucin, L-Isoleucin) si tělo samo vyrobit neumí a přijímá je pouze stravou. Pokud je v těle vlivem fyzické zátěže nedostatek jedné z těchto aminokyselin, ostatní přestávají pro nevyvážený poměr pracovat. Proto je důležité užívat BCAA ve formě doplňku stravy, jelikož jejich spotřeba při fyzické námaze výrazně stoupá a zajistit si tím, aby svalová regenerace a nabírání svalové hmoty nebyli zbytečně omezovány.

  • BCAA zabraňují odbourávání svalových bílkovin.
  • Zkracují dobu regenerace svalů po fyzickém výkonu.
  • Zajistí vyvážený poměr esenciálních aminokyselin.

Za zmínku stojí uvést také to, že tělo při tréninku pro prvních zhruba 40 minut námahy získává energii především z uloženého svalového glykogenu (obsahuje glukózu). Po jeho vyčerpání začne hledat jiný zdroj energie ve formě aminokyselin v tomto pořadí: Glutamin, BCAA (L-valin, L-leucin, L-isoleucin), Kyselina asparagová.

V potravě se BCAA vyskytují v mořských rybách, kuřecím a krůtím mase, luštěninách. V játrech se nemetabolizují, ale jen proplouvají a jsou ukládány ve svalech, kde tvoří 35% obsahu svalové hmoty.

Správné dávkování BCAA

Užívejte 2 - 4 kapsle hned po fyzickém výkonu pro urychlení regenerace a pro podporu svalového růstu. Také lze přijmout 2 - 4 kapsle 30 minut před výkonem pro ochranu svalové hmoty. V netréninkový den užívejte po jídle 2 x 2 - 4 kapsle v odstupu několika hodin. První dávku BCAA lze přijmout již ráno na lačno.

Tento produkt lze také zakoupit v těchto variantách:
BCAA - 500 kapslí
BCAA 4:1:1 DRINK - 300 g

Nutriční hodnoty - 1 kapsle 500 mg
Složka Množství
aminokyselina L-leucin 180 mg
aminokyselina L-valin 110 mg
aminokyselina L-izoleucin 100 mg
Želatinová kapsle

 

2017 © JÁGR - SPORT ® – Všechna práva vyhrazena