BCAA - 300 kapslí
ÚVOD  |  AMINOKYSELINY  |  BCAA - 300 kapslí

BCAA - 300 kapslí

BCAA je směs nejdůležitějších, základních aminokyselin Valin, Leucin a Isoleucin.

Výrobce:  JÁGR - Sport
Rubrika:  Aminokyseliny | BCAA

skladem

550 Kč
-37%
349 Kč
Množství:
300 kapslí

BCAA jsou nejčastěji užívané aminokyseliny na ochranu svalové hmoty při tréninku. Spotřeba BCAA během tréninku stoupá až 5ti násobně. Pravidelným užíváním tohoto produktu předejdete po tréninku únavě organizmu a brzděné regeneraci, která může vést až k zastavení svalového růstu a následné stagnaci.

BCAA a nabírání svalové hmoty

Bílkoviny jsou složeny z esenciálních a neesenciálních aminokyselin. Esenciální aminokyseliny kam patří BCAA (ta obsahují L-Valin, L-Leucin, L-Isoleucin) si tělo samo vyrobit neumí a přijímá je pouze stravou. Pokud je v těle vlivem fyzické zátěže nedostatek jedné z těchto aminokyselin, ostatní přestávají pro nevyvážený poměr pracovat. Proto je důležité užívat BCAA ve formě doplňku stravy, jelikož jejich spotřeba při fyzické námaze výrazně stoupá a zajistit si tím, aby svalová regenerace a nabírání svalové hmoty nebyli zbytečně omezovány.

  • BCAA zabraňují odbourávání svalových bílkovin.
  • Zkracují dobu regenerace svalů po fyzickém výkonu.
  • Zajistí vyvážený poměr esenciálních aminokyselin.

Za zmínku stojí uvést také to, že tělo při tréninku pro prvních zhruba 40 minut námahy získává energii především z uloženého svalového glykogenu (obsahuje glukózu). Po jeho vyčerpání začne hledat jiný zdroj energie ve formě aminokyselin v tomto pořadí: Glutamin, BCAA (L-valin, L-leucin, L-isoleucin), Kyselina asparagová.

V potravě se BCAA vyskytují v mořských rybách, kuřecím a krůtím mase, luštěninách. V játrech se nemetabolizují, ale jen proplouvají a jsou ukládány ve svalech, kde tvoří 35% obsahu svalové hmoty.

Správné dávkování BCAA

Užívejte 2 - 4 kapsle hned po fyzickém výkonu pro urychlení regenerace a pro podporu svalového růstu. Také lze přijmout 2 - 4 kapsle 30 minut před výkonem pro ochranu svalové hmoty. V netréninkový den užívejte po jídle 2 x 2 - 4 kapsle v odstupu několika hodin. První dávku BCAA lze přijmout již ráno na lačno.

Tento produkt lze také zakoupit v těchto variantách:
BCAA - 500 kapslí
BCAA 4:1:1 DRINK - 300 g

Nutriční hodnoty - 1 kapsle 500 mg
Složka Množství
aminokyselina L-leucin 180 mg
aminokyselina L-valin 110 mg
aminokyselina L-izoleucin 100 mg
Želatinová kapsle

 

2017 © JÁGR - SPORT ® – Všechna práva vyhrazena