GLUTAMINE - 300 g
ÚVOD  |  AMINOKYSELINY  |  GLUTAMINE - 300 g

GLUTAMINE - 300 g

Glutamin zrychluje po tréninkovou regeneraci a zvyšuje imunitu sportovce.

Výrobce:  JÁGR - Sport
Rubrika:  Aminokyseliny | Glutamin

Omlouváme se.
Zboží je momentálně vyprodané, na jeho naskladnění usilovně pracujeme.

Glutamin zlepšuje syntézu svalového glykogenu, po jeho vyčerpání slouží jako další zdroj energie. Glutamin pomáhá odstraňovat po tréninkovou únavu, posiluje celkovou imunitu a odolnost vůči fyzickému i psychickému stresu. Pokud jste odhodláni ze sebou něco dělat a mít dobré výsledky, bez zvýšeného příjmu této aminokyseliny to určitě nepůjde.

Účinky glutaminu na svalový růst

Glutamin je neesenciální aminokyselina, kterou si samo tělo nedokáže vytvořit. Její spotřeba organismem při déle trvající fyzické námaze – objemovém, rýsovacím či redukčním tréninku stoupá až 5ti násobně. Proto se prodává jako samostatný suplement. Pokud bude ve vašem těle nedostatek glutaminu tělo jej bude nahrazovat z bílkovin uložených ve vašem svalu. Doslova bude požírat vlastní svalovinu, taková situace jistě nikoho nepotěší, jelikož se tím bude ochuzovat o již vybudovanou svalovou hmotu. Je-li aminokyselina L-glutamin přijímána v dostatečném množství (10 g denně) účinky podpory svalového růstu pojedou na plné obrátky. Proto by jste neměli příjem tohoto suplementu podceňovat.

Proteinové přípravky sice také obsahují pro tělo důležité aminokyseliny, ale v případě aminokyselin obsažených v BCAA a Glutaminu je jejich koncentrace v proteinovém přípravku nedostatečná, pro jejich až 5ti násobnou spotřebu, při zvýšené tělesné zátěži, proto je žádoucí tyto aminokyseliny přijímat ještě zvlášť a držet v organismu jejich dostatečnou koncentraci pro podporu svalového růstu a regenerace. Na otázku zda preferovat Glutamin nebo BCAA je odpovědí, že všechny tyto aminokyseliny tělo požaduje ve stejné míře.

  • Podpora růstu svalových vláken.
  • Zrychluje po tréninkovou regeneraci.
  • Vyplavuje růstový hormon.
  • Zvyšuje imunitu sportovce.
  • Odbourává toxiny přímo ve svalu.
  • Snižuje psychickou únavu.

Při náročném fyzickém či psychickém výkonu se množství uložené Glukózy v mozku při sníženém přísunu Glutaminu rapidně snižuje. V důsledku toho můžete mít pocit předčasné fyzické i psychické únavy a to se nehodí v období, kdy je na organizmus kladen vysoký požadavek na psychickou a fyzickou výkonnost. Zde lze vidět, že účinky Glutaminu mají pozitivní vliv i na celkovou imunitu organismu.

Dávkování Glutaminu

30 minut před fyzickým výkonem přijměte 5 g prášku. Dalších 5 g užijte po skončení tréninku. V netréninkový den užívejte 10 g prášku před hlavním jídlem, na lačno či večer před spaním. Prášek se rozpustí ve vhodném nápoji či ve vodě, lze jej také přidat do proteinového nápoje.

Tento produkt lze také zakoupit v těchto variantách:
GLUTAMIN - 500 g
GLUTAMIN - 300 kapslí

Nutriční hodnoty ve 100 g
Složka Množství
Kalorie 350 kcal
aminokyselina L-glutamin 100 g

 

2017 © JÁGR - SPORT ® – Všechna práva vyhrazena